.

Sürdürülebilir Ormancılık ve FSC®

Tüketiciler teknolojiyi kullanmayı sevebilir, ancak basılı materyaller, insanların bilgiyi nasıl aldıkları ve işledikleri konusunda hala önemli bir rol oynamaktadır. Aslında, insanlar genellikle dijital olanlardan ziyade basılı materyallerle daha fazla ilgilenirler, çünkü ikincisi genellikle 15 saniyelik bir süre içinde gözden geçirilir.

Öte yandan basılı broşürler, tabelalar ve diğer pazarlama materyalleri, müşterilerin telefonlarında bir e-posta patlamasına veya bir reklama baktıklarında elde edemeyecekleri dokunsal bir deneyim sunar. Bununla birlikte, afiş ve poster baskıları için baskı hizmetlerini kullanan işletmelerin değişen zamanlara ayak uydurmaları gerekir.

Günümüzde işletmelerin sürdürülebilir uygulamaları benimseme konusunda etik bir sorumluluğu var. Müşterilerinize çevresel etkinize önem verdiğinizi gösterdiğinizde, geri gelme olasılıkları daha yüksek olacaktır.

Çevreci olmaya başlamanın harika ve kolay bir yolu, FSC sertifikalı bir matbaayla çalışmaktır.

FSC Onaylı Kağıt Nedir?

Bir ağaçla birleşmiş bir onay işaretine benzeyen bir sembol fark ettiyseniz, bunun ne anlama geldiğini merak etmiş olabilirsiniz.

FSC veya Forest Stewardship Council, sürdürülebilir ormancılık uygulamalarını teşvik etmek için orman ürünleri - kağıt ve odun dahil - için belirli standartlar belirler. Ürünler kendi düzenlemelerine uygun olduğunda, onlara sosyal açıdan sorumlu, ekonomik açıdan uygun ve çevre dostu yollardan kaynaklandıklarını belirtmek için bu etiket verilebilir.

FSC etiketli ürünlerin ormandan üreticiye ve perakendeciye açık bir "gözetim zincirine" sahip olmasını gerektirir. Baskı şirketleri zincirin son halkasıdır.

FSC etiketleri, ürünlerin tamamen iyi yönetilen kaynaklardan yapıldığını, kağıdın geri dönüştürüldüğünü veya ikisinin karışımı olduklarını gösterebilir.

İşletmem Neden FSC Sertifikalı Kağıt Kullanmalı?

FSC sertifikalı ürünleri kullanmanın ve FSC sertifikalı bir matbaa şirketiyle çalışmanın birçok avantajı vardır.

FSC'ye göre, araştırmalar, bu ürünleri kullanmanın kamu imajınızı geliştirme ve tüketicilerle bağlantı kurma potansiyeline sahip olduğunu buldu. Bunu yaparken, işletmeler gelirlerini artırma ve yeni pazarlara girme potansiyeline sahiptir. Pek çok işletme yalnızca çevresel sorumlulukla motive olur, ancak gezegen ve potansiyel müşteriler üzerinde olumlu bir etki yarattığınızı bilmek bir kazan-kazandır. 

Ek olarak, FSC kağıtlarının görünümü, geri dönüştürülmüş kağıtlardan daha profesyonel olabilir. Yüksek kaliteli poster baskısına ihtiyacınız olduğunda veya tabela, görünümden ödün vermeden sürdürülebilir bir malzeme tercih edebilirsiniz.

Bir matbaa firmasının FSC Sertifikasına Sahip Olduğunu Nasıl Anlarım?

Bir basım şirketinin FSC sertifikası varsa, muhtemelen onu tanıtacaktır.

Çevreye duyarlı işletmelerin bu logoyu aradığını biliyorlar! Ancak emin olmak isterseniz FSC Sertifika Veritabanından da kontrol edebilirsiniz. 

Whatsapp